Ulokuj swój serwer. Kolokacja serwerów – szafy serwerowe.

kwi 11, 2018 przez

Ulokuj swój serwer. Kolokacja serwerów – szafy serwerowe.

Jeśli posiadamy sporą firmę z zakresu IT, posiadamy swoją stronę, sklep, bądź potrzebujemy serwerów do jakichkolwiek innych działań, to warto wybrać wytrzymałe szafy serwerowe, które są idealnym miejscem dla naszych serwerów. Ich koszt nie jest niski ale czego nie robi się dla bezpieczeństwa naszych danych i w celu utrzymania płynności działania.

Gdzie trzymać serwer?

Kolokacja serwerów jest dosyć ważna. Na szczęście istnieje masa firm, które oferują u siebie miejsce na serwery firm zewnętrznych. Warto z usług firm oferujących miejsca na serwer korzystać. Gwarancja bezpieczeństwa to bardzo wiele. Jest to ważne szczególnie w przypadku firm i sklepów online, które posiadają sporą bazę danych swoich klientów, oferowanych towarów, maili, itp.

Cena usługi

Cena jest tak naprawdę zależna od tego gdzie dokładnie umieścimy nasz serwer. Dużo zależy od miasta. Im jest ono większe tym ceny zazwyczaj wzrastają. Najdroższa jest Warszawa, a zaraz za nią Kraków, Wrocław i kilka innych miast w naszym kraju. Ważna jest także prędkość internetu dlatego czasami lepiej jest ulokować serwer w dużym mieście.